Livet på landet med Mammaen til Lille Supermann

 

 

Jeg er jo ei landsens jente egentlig jeg. Vokst opp på Vestby, hvor det ikke var så mye annet en gårder og skog da jeg vokste opp.. (overdriver LITT da.. 😀 ) Selv om jeg nå har bodd mange flere år i Oslo, og elsker å bo her, så kjenner jeg at jeg “kjenner meg igjen” når jeg kommer til småsteder som minner om der jeg vokste opp. Deilig. Frisk luft, mange jorder, skog, blomster, små bekker og markjordbær i grøftekantene. 

Reiste til Spydeberg i dag, for å gå tur og ta en kaffe på “Stasjonskafeen”. Et nytt konsept på noen gamle stasjonsbygg. Kafeer med mye godt i. 

6 km med Mammaen til Lille Supermann gjør godt. Det er alltid godt. Ting faller liksom litt på plass når vi treffes. Vi lufter det vi har på hjertet, og veldig ofte tenker vi ganske likt. Bare DET er jo deilig av og til, å vite at noen tenker som en selv. Så: alltid godt, alltid påfyll. 

 

Mye fint å se på Spydeberg: Grønn-grønn skog.. 

 

Og litt høstlige innslag i lyngen.. 

 

 

Flotte gule jorder, med stier det var LOV å gå på..

 

 

 

 

 

 

 

Gamle graver..(Hylligraven)

 

Gamle gårder, med skigarder rundt.. 

 

Og helt til sist var det chiapudding og kaffe på Stasjonskafeen 🙂 

 

 

 

10 kommentarer

Siste innlegg