Lille, rare Løkka passer meg helt ypperlig

 

Lille, rare Løkka (Grunerløkka) passer meg helt ypperlig må jeg si. Kanskje fordi jeg er litt “rar” selv? Bydelen, og egentlig hele bydelen, slutter aldri å overraske. Og når jeg trodde jeg kjente hver krik og krok her i området, så viser det seg at altså at jeg overhodet ikke gjør det….

Etter å ha vært hos frisøren i dag var jeg HELT klart for stamkafeen min. Jeg suste av gårde, tittet litt i butikkene og det jo ikke lange veien fra meg og til stamkafeen. Men plutselig fikk jeg øye på noe gjennom en åpen port i en bygård. Dette MÅTTE jeg jo se mer på!! ALDRI sett!!

Hva var det?

 

 

Et hotell? En bakgård til leiligheter? Catering? Med et sånt inngangsparti? Er ikke det bare et sted man ringer…?

 

 

Her var det “Munchske” bilder all over the place….

 

Og med alle de postkassene så må det jo i alle fall bo NOEN her?

 

 

 

Det var et par bord bak der.. Og det luktet mat ut fra en åpen dør et sted…

 

 

Men en kafe? Restaurant? Ikke mange gjestene de fikk plass til ute i alle fall.. Og hvor var i tilfelle INNE?

 

 

Jeg må si jeg var omtrent like klok da jeg gikk ut igjen.. Hva i all verden var dette?

Men det er akkurat det som er så herlig her på Løkka. Det er så mye rart her.. Akkurat som meg… 😉

 

 

 

 

Jeg leste litt på nett, og fant ut at det er en catering. Men i følge noe av “anmelderne” er det også en restaurant/kafe. Fant ikke noe formelt om det. Og jeg skjønner ikke helt hvor det lokalet skulle være. Mye skryt av cateringen da. Og med et så fint inngangsparti må det vel være det? 😀 Har altså eksistert siden 1999, uten at jeg har sett at det eksisterer. Den porten må være mye igjen.. Og det kan den jo… For man skal vel bare ringe… Men igjen.. Hvorfor alle de bildene?? Og postkassene? 😀

 

 

5 kommentarer

    1. Grunerløkka er en skikkelig kul bydel.
      Nå leste jeg imidlertid at de skulle ‘rydde opp’ der, som de så fint kalte det, så det er massevis av folk som tvinges til å flytte, og i det hele tatt..

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg