Hodet er ikke gjennomsiktig

Bare minner om: 

 

“Hodet er ikke gjennomsiktig.. Tankene kommer ikke  med lyd, hvis du ikke “går inn for det”. Kjærlighet må vises skal den merkes” 

(Sitat: Frodith)

 

 

Hvis du bryr deg om noen: familie, venner, kjæreste så må det UT. Følelsen i seg selv er god den. For en selv. Og MÅ vel strengt tatt ikke ut. Men tenk hvor viktig det er for de du føler dette for, at de får vite det! 

Dette vil alltid være et mål for meg:

Bli enda flinkere til å si til folk det jeg tenker av hyggelige ting om dem. Enten med lyd, eller med tegn..Det er viktig å gjøre det før det er for sent 🙂

 

Er du flink til å si de gode ordene? Utafor hodet ditt?

 

12 kommentarer

    1. Jeg er ganske flink, tror jeg. Var veldig bevisst på dette da jeg var i jobb også- å gi gode tilbakemeldinger, altså. 🤗

    2. I vår familie er vi vel ikke akkurat av de mest verbale på det følelsesmessige området, men de gangene det sies, så har ordene til gjengjeld en såpass tyngde at det aldri har vært noen tvil om at vi er elsket. Ikke minst pga handlingene som lever opp til disse ordene.
      Slik jeg ser det, kan kjærlighet og verdsettelse uttrykkes med både ord og handling. Men at det må uttrykkes, one way or another, tror jeg nok er nødvendig for å kunne ha en nær relasjon.

      1. Ja, det er det jeg mener. Når vi virkelig mener noe, og bare tenker det. Og ikke sier det. Tenk så godt for de som får høre det. I stedet for at vi bare går og har det inni oss.

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg