..så hadde jeg sluppet dette tullet når jeg drar til Italia neste helg…
.Foreløpig er jeg fullt påkledd ute i sola her hjemme…
Blir du lett solbrent?
Er du flink å smøre deg?
#sol #solfaktor #tegninger #solbrent
39 kommentarer
..så hadde jeg sluppet dette tullet når jeg drar til Italia neste helg…
.Foreløpig er jeg fullt påkledd ute i sola her hjemme…
Blir du lett solbrent?
Er du flink å smøre deg?
#sol #solfaktor #tegninger #solbrent
Hekleri og Ra: Åå, tusen takk. Drar på lørdag
Det var sånn det skulle vært ja! Jeg er ikke flink til å smøre meg, men passer godt på minsten. Tar bare og smører meg av og til når jeg husker på det.
Ha en riktig flott tur til Italia
karidansen: Ja, og med helt hvite bein
Til å være blond så tåler jeg sola relativt godt….men jeg må bruke solfaktor , ja! Ellers har jeg forresten ikke tålmodighet til å ligge særlig mye i sola. Jeg må helst drive med noe!
Svært Talende – den tegninga av den griserosa Frodithen! 
Etdiktomdagen: Du må være flink! Det er veldig viktig. Jeg har sett hudkreft som er FÆL, og som må brennes og skrapes bort, i HODET faktisk. Da bestemte jeg med for å smøre overalt jeg kom til, OG bruke kaps eller lue..
Men engangssmøring burde være noe
For det er kjedelig og man glemmer det litt
Ha en fin lørdag 
Moving On: Det er lurt det, jeg er også det. Men jeg har sett hudkreft, så jeg fortsetter å smøre
ladyaugust: Jeg kjøpte sånn krem som brunet litt i fjor, det var smart
Til leggene altså
Må nok til med den igjen. Og lufte leggene i Italia til helgen. Drar på lørdag jeg
Har kost meg i sola i dag ja
Klemmmmmmmer <3
Marielle Bratthammer: Ja, lurt med krem, blir jo brun for det, bare slipper rød og flasse
Men leggene mine blir ikke brune, så der trengs det litt hjelp av bruning
sånn krem med litt hjelp 
natheless: Jeg skal jobbe hele uka, så rekker ikke det. Men blir faktor, og LITT bruning til leggene… det kjøpte jeg i fjor..kanskje den virker ennå
Klemmer <3
tepausen.blogg.no:
Hanne Beate: Ja, jeg skal smøre også, og faktisk smøre leggene med litt krem som inneholder LITT bruning også, for nå er beina blå… Så faktor og bruning i ett, det må være noe for meg..
Jeg er endel ute og burde smøre meg mer enn jeg gjør. Jeg trives best i skyggen, så er ikke i sola mer enn høyst nødvendig. Da jeg var liten, pleide jeg å si at jeg kledde varmen ute, for jeg likte ikke å gå så lettkledd, hehe. Takk for påminnelsen forresten, her skal det smøres!
Tenk at du skal på så fin tur da! Bruk solfaktor, for det er ikke gøy å bli solbrent. Det blir man fort der nede! Mange sier at det er lurt å ta en soltime før man drar, men det hjalp ikke meg. Smør i vei. Her hos oss er det sommertemperatur i dag, så kanskje du rekker å sole deg litt før du drar???? Klemsiklem
Blir ALLTID solbrent i ansiktet! :p Men når jeg er flink til å smøre meg på kroppen så blir jeg brun med en gang!
Jada bare gjett jeg blir solbrent eller.. rosa hummer hahaha men nå skal jeg på med shortsen av alle ting og brune de snøhvite leggene mine hahahaha kooos deg i sola søs <3 goooodklæmme
tepausen.blogg.no: Jeg også, tar ingen sjanser
dedicat: Ja, men kan være lurt å smøre uansett.
Vera Lynn: Ja, jeg smører også myeuomjeg skal være ute i sola en liten stund
men rød blir jeg uansett 
Anne Grethe/FotoSeljordslia: Ha-ha, ja det er omtrent sånn jeg ser ut..bare at jeg er litt høyere
178 cm Jeg klarer å bli brent her også jeg 
Jeg soler meg ikke lenger, men ja jeg blir solbrent å får gjerne også soleksem de første gangene jeg er ute i sola. Av den grunn smører jeg godt inn på all bar hud :o))
Jeg er ikke flink til å smøre meg, men blir nesten aldri brent heller. Må selvsagt smøre litt når man er i varmere land, men her i Norge er det sjeldent nok sol til at jeg blir brent

Syns du har skikkelig lekker kropp på bildene over her frodith
Jeg er nok i overkant på den smøringen!
har -bank i bordet- aldri blitt solbrent.
Har kanskje hatt antydninger over nesa, men thats it.
Men så smørrer jeg meg rimelig ofte når jeg først er i sola også! haha
Hei!
Da KJENNER jeg at det er nødvendig. Men hadde kunne passet fint med en ENGANGS-SMØRING så var DET gjort ja 
Jeg er IKKE flink å smøremeg……Glemmer det også har jeg fått grunnlaget også lar jg det være…… men om jeg skal på tur høyt til fjells der en kan komme til snø og sol samtidig da er jeg kanskje litt mere påpasselig – selv om det glipper da også :-/
Og på sydenturer er jeg egentlig litt flink…… smører meg et par ganger for dagen etter hva jeg kan se for meg
Ønsker deg en god lørdag!
Å ja jeg blir fort solbrent og solkrem er ikke solkrem det er forskjell på dem og det har jo tester også vist. Så jeg må bruke mellom 30-50 <3
Jeg er en slørvpeis med å smøre meg- men tåler mye sol da–
Ha ha.. Det er jo ikke bare bare
Elin Slåen: Ja, blir litt aggressiv jeg også
Ja, minnst 30- men så oppholder jeg meg aldri midt i sole bare for å være der liksom. En ting er når man går, da er det ikke alltid like lett å unngå solen, men jeg sitter aldri direkte i solen og skravler liksom- da må jeg ha skygge. Ellers kan jeg bli aggressiv
ha ha
dvergpinschere i mitt hjerte: Jeg har litt skjør hud også, blir lett brent, skal smøre masse
linnhelens: Jeg smører her også, og det skal jeg i dag
Den rutete skjorta: Jeg smører masse, blir ikke særlig brun heller, med faktor 35 hele sommeren
Men det gjør ikke noe 
Elin Slåen: Jeg bruker 30 også, minst. Jeg har sett fæle resultater av lite smøring, så skal nok smøre godt
Ja det noe ordentlig herk det smøregreiene! Jeg er ikke flink til å smøre meg! men har nok en sterk hud, for blir sjeldent solbrent! Men prøver å smøre ihvertfall engang om jeg skal ligge ute å sole meg..ellers i hverdagen, så blir det glemt.. Ja, du må passe deg når du kommer til Italia..ikke gøy å bli brent!
Fru Stussli: Ja, jeg skal kjøpe krem og smøre mye. Vet hvordan det kan bli som gammel om man ikke smører
Gleder meg til tur da, så overlever smøringen
Ha en vakker dag min venn <3 klemmer <3
Tenk hvis det var så enkelt… Jeg er av typen som fort blir brent og som løper rundt med solkremen hele sommeren.
Du som skal ut å gå i solen hele dager i Italia må være forsiktig og smøre deg godt. Kjøpe en liten flaske solkrem å ha i vesken, kanskje.
Ha en fortryllende solfylt lørdag!
Mange klemmer
Jeg kan ikke gå ut uten solkrem- da blir jeg brent
Jeg må smøre meg med solfaktor 30 og har den alltid med i vesken- kjedelig å måtte smøre seg med jevne mellomrom, for det er jo fryktelig klinete, men må man så må man liksom.
Jeg har bare snart bursdag og så har hu som sies å være min mor bestemt at det må bli fest, så da må jeg stille opp da. Men jeg skal vel overleve en liten helg med familien
ha ha
Åhh, nå er det snart bursdag og tur på deg
Jeg er helt enig – tenk så lett det hadde vært da!
Jeg blir lett brent, men er ikke alltid like flink til å smøre meg. Ansiktet blir alltid prioritert, men resten – not so much. Noen ganger får jeg lide for det, andre ganger går det greit
Ja det hadde vært kjekt om man bare måtte smøre seg én gang
Jeg ble faktisk solbrent i går på verandaen her hjemme, aldri skjedd meg før. Pleier å være flink til å smøre meg i utlandet, men ikke her.