Nå synes du kanskje ikke DENNE mannen så så fargerik ut…Vel, det er mer hva han lager som er er fargerikt. Han har garantert et fargerikt sinn. Og sånt passer jo Frodithen midt i blinken som du vet. Mannen heter Poul Gerner og er en dansk kunstner født i 1925, og død i 1996. Jeg kjente ikke til han fra før, men likte uttrykket på noe av det jeg så i går.
Farger gjør meg glad, og da er dette midt i blinken:
Snakker om BLINK forresten…
Sirkler i alle farger og nyanser..
Legg merke til matchende kjole…
og litt striper…. Samme kunstner.
Hadde jeg funnet noen små plakater med disse blinkene, hadde jeg nok kjøpt, men det ble en billig tur sånn sett. Mange fine timer på Louisiana i går, koselig selskap og jeg lærte litt nye ting. I dag venter nye eventyr, og solen skinner for øyeblikket..
#Louisiana #kunst #poulgerner #farger
maiken: Ja, det synes jeg også
Tøffe bilder da! Jeg forstår at du liker dette…. Og så matcher du med kjolen…Synes nesten du burde fått et stykke kunst med deg hjem, jeg…:)
Stilig! Veldig 70-talls
Herlig med farger
Så moro at det fantes kunst der som passet til klærne deres, – ordentlig fargerikt og fint!
Kos dere videre!
deilig med litt farger
Så stilige bilder
Må jo ha vært rene himmelen for ei som er så fargeglad som deg
Ha en nydelig dag <3
Hehe, det var damene sine det som sto i stil til de flotte kunstverkene :o)) Noen av mine danske venner fortalte om denne kunstneren, og likte ham godt.
Ja det var blinkene sine det
Og fargene dine matchet noen sirkler ja
Herlige bilder!!
Ønsker dere en herlig solfylt dag i dag
Ja DET var kunst for deg! fargerikt og flott! Dere matchet flott..HA en ny flott dag! klem fra meg!
Herlig med slike fargeklatter inn i hverdagen.:)
Stilig – og midt i blinken for fargeglade du <3