Svart belte i shopping?


Svart belte i shopping? Ja… her snakker vi ikke om meg da.. Jeg kjøper jo omtrent ikke klær.. (kremt… Hm..) Nei… altså.. hvis vi skal snakke om noen som virkelig HAR svart belte, så er det nok Kjersti.

Vi startet ut tidlig i dag, for å rekke alt vi skulle. Vi er jo rimelig effektive når vi setter i gang, og gjør unna saker og ting på morgenkvisten også. 

Første stopp var På Håret. “Min” frisør på Løkka. Kjersti skulle farge og nappe bryn. Da er det greit å starte kl 9, i håp om ledige timer.

Og tror du ikke: 

 

 

De hadde ledig time! Og det var jo MIN frisør: Juliette! Det var gøy. Hun er jo verdens skjønneste frisør, og da var det koselig at Kjersti fikk henne. 

 

 

De bruktbutikkene vi skulle innom for å shoppe i åpnet ikke før kl 11 de fleste, så vi siktet oss inn på første kafe-besøk for å fordrive litt tid. 

 

Siden tema så ut til å være GULT i dag…så… ja.. du skjønner? 😀

 

 

Vente-kaffe på Samson på Løkka.

 


Så begynte Kjersti shoppingen. Skjørt og vest. På Episode på Løkka. Jeg fikk også kjøpt meg en ny bandana. 

 


Og siden Kjersti kjøpte så mye så kjente jeg litt på “presset” og kjøpte meg noe fint på denne butikken, men det får du se senere 🙂 Hunden derimot får du se nå. Den får så søt at både Kjersti og jeg, uten å vite om hverandre, var borte og fikk “godkjenning” av eieren til å ta bilder av den.. Han tenkte vel bare: “Hm…Rare damer”…

 


Så kom regnet. Og siden Kjersti som er fra Bergen ikke er vant med paraply og sånt, så hadde så klart JEG ordnet DET (*knis), så vi kom oss nærmest tørrskodd ned til Munchmuseet. 

 

 

 

Det er vel kanskje 4. gang jeg er på denne utstillingen av Kerstin Bratsch. Jeg synes den er like spennende ennå! Hver gang jeg er der er jo med en ny person, og Kjersti og jeg fant jo MASSE rare ting i bildene. Kjersti så ting jeg ikke har sett før. Alltid interessant å gå sånn og snakke om kunsten. 

 

 

En ny flott dag med Kjersti har det vært! Jeg koser rumpa av meg jeg! Vi var ute og trasket i 6,5 time også, så jeg får vel nesten si at jeg har trent også? Eller…? Uansett… svart belte i alle fall.. 😉

 

 

 

10 kommentarer

    1. Kule damer i gule klær, som dere forøvrig kler begge to! 👍 Gå, se på kunst og shoppe er aktiviteter som krever endel, og helt klart trening så godt som noe annet! Folk ser forskjellige ting i abstrakt kunst, – gøy å oppdage noe nytt.😊

    2. Fint med besøk. Ikke vanskelig og finne butikker, der er det mye fint. Det nyeste av klær jeg har skaffet med er en genser i Sandvika i dag. Så ble det en singlet i Holmestrand her om dagen. Er sikker på at dere koser dere i kveld og noen dager til. Ha en fin kveld.

      1. Kvelden får hun ha med mannen. Så blir det noen timer sammen i morgen før hun setter snuten mot Bergen igjen. Fint du har fått shoppet litt også da 🙂

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg