Anger og “gruing”- bortkastet tid

 

“Det er to ting man ikke bør drive med: Å angre, og å grue seg.”
( Sitat: Lise Fjeldstad)

Det er jeg jammen meg 100 % enig med henne i. Det er nemlig bortkastet tid! 

 

 

 

Når det gjelder det med å angre, så er det noe jeg IKKE gjør. Skikkelig flink der med andre ord. Jeg stoler på at fortids-Frodithen hadde sine grunner for de avgjørelsene hun tok den gangen. Uansett hva det var. Så ikke noe poeng å angre. Og jeg har gjort det minimalt i mitt liv.

 

 

Men når det gjelder “gruing” er jeg IKKE noe flink. Rett og slett skikkelig RÆVA…Jeg gruer og bekymrer meg ALT for mye. Ikke noe vits, masse bortkastet tid. Og det er virkelig plagsomt. Både hodet og magen blir SKIKKELIG gåen.. Så der tar jeg gjerne i mot noen tips:

 

Hvordan unngå gruing??

 

 

En lite reprise på et tema som opptar meg en del for tiden. For mye gruing og bekymring om ting som ofte trigger hodepine. Det er altså desidert et element jeg trenger å jobbe med selv for å unngå hodepine. Men det ser ut for å være lettere sagt enn gjort når det gjelder meg.. Så jeg tar altså gjerne i mot tips, for å fjerne denne “spenningen”. 
En liten inspirasjon fra Mettes innlegg i dag, var også med på å finne fram igjen dette innlegget. 🙂

 

 

9 kommentarer

    1. Jeg kan vaffal ikke gi deg noen gode tips for å ikke grue seg….. jeg er verdensmester i gruing 🙁 uff….! Men – jeg angrer heller ikke på så veldig mye! Som min yogainstruktør sa….: fortiden kan vi ikke forandre, fremtiden vet vi ingenting om………..!

    2. Jeg gruer meg også ofte, men så viser det seg at det ikke er så ille som man trodde likevel. Ihvertfall stort sett så er det sånn. Må bare prøve å tenke på det.

      1. Jeg VET jo at det er sånn jeg også, og VET det er dumt, men klarer tydeligvis ikke å gjøre noe med det 😛 Og det å grue seg gjør jo bare at man får det kjipe 2 ganger eventuelt. Både FØR det skjer og NÅR det skjer. Eller man får gruinga i forkant som ikke er nødvendig og så går det fint likevel, så da var det jo HELT unødvendig 😛

    3. Å så godt skrevet. Ja, kanskje kunne ting vært annerledes om jeg hadde gjort noen andre valg … meeeen, hvem ville jeg blitt da? Kaos, rot, planer, kanselleringer, seire, morsomme episoder og MENNEKSENE jeg har møtt på denne veien kan jeg aldri «angre» bort. Så, tar med alle erfaringer og labber (triller) full av imøtekommenhet, pågangsmot og optimisme videre 👩🏻‍🦼🏃🏻‍♀️‍➡️ Ha en knusefin dag 💃🏻

    4. Guilty in charge! Jeg angrer dessverre på mye, men vet jo med meg selv at det ikke hjelper noe for det blir ikke ugjort av den grunn. Og det å grue seg…ja, bruker alt for mye tid og krefter på det. Det går jo som oftest bedre enn man frykter, så det burde være en lærdom å ta med seg.

    5. Jeg angrer også svært sjelden på ting. I det minste ikke mer enn at jeg tar læring av det. Det var ikke så smart, det bør jeg unngå i fremtiden. Mener selv at jeg ikke gruer meg så ofte heller. Men det hender jeg grubler litt mye over ting.

      1. Får fryktelig mye sommerfugler i magen av enkelte ting som skal skje. Så mye at det ikke er godt. Må lære meg noen triks for å slutte med det 😀

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg