Frodith og naivismen

 

 

 

Jeg ba i helgen, HER,  om å få noen foto-oppdrag av leserne mine. Elsker å holde på med sånt. Jeg sniker meg rundt å prøver å tolke stikkordene som kommer inn. Nederst her er er oppgavene som er kommet så langt. Og dagens oppgave er: 

 

“Et egenvalgt motiv som på enkelt vis oppsummerer Frodiths kunstsyn”

 

 

Jeg må vel sies å ha et naivistisk kunstsyn. Med det JEG forstår med ordet “kunstsyn”. Jeg elsker det barnlige uttrykket i bilder og skulpturer. Jeg kan vel muligens sies å være av det naive slaget selv, på noen områder. Og bittelitt leken. Elsker kunst som gjør meg glad. Liker å være glad.

I tillegg er jeg veldig glad i street-art. Kunst i det offentlige rom. Enten bestilt. Eller noen ganger av det litt mer “ulovlige” slaget. Grafitti. Bildet over mener jeg dekker både det naivistiske og uttrykket street-art. Så dermed mener jeg at jeg har løst oppgaven, med two-in-one. 

Oppgaven ble gitt av Apecalypso

 

 

Til venstre under her står oppgavene jeg skal løse. Finne bilde til. Til høyre står den som har gitt oppgaven.

 

  • “Til å spise opp” – Verdande- (bloggløs bloggvenn)
  • “Piknik med Salt og Pepper” (det er tøyrottene mine)- Dixierose
  • “Noen små menn av Isac Cordal” eller “noe keramikk-kunst”– Hanne Beate (bloggløs bloggvenn)
  • “Bade i Drammenselva”Bunny
  • “Dans rundt i sommerengen med en blomsterkrans av villblomster”Vera Lynn
  • “Et egetvalgt motiv som på enkelt vis oppsummerer Frodiths kunstsyn”Apecalypso
  • “Et bilde på hoppkanten av Holmenkollen”Dedicat
  • “Stjel en blomst og la den pynte håret”Solliv
  • “Såpebobler som flyr av sted i sommerdagen”Mettejosteinsdatter
  • “Et av dyrene ved Ekeberg husdyrpark” Pensjonistgunna
  • Noe nytt og noe gammelt sammen” Utifriluft
  • Strikkhopp” eller “hoppe strikk“- Zoeticworld
  • “Hverdagslykke” Friluftsheidi
  • Frodith Klatremus”Kariengesvik
  • “På et bein over vidda i sommer” (Ulriken til Fløyen)- Minmatgaleverden-Kjersti

 

 

 

10 kommentarer

    1. Fint motiv. Jeg tenker vi kaller dette en tilfredsstillende løsning på en utfordring som åpenbart var enkel for deg (noe du forsåvidt også spådde at det ville bli).

      1. Nei…vil ikke si det er naivistisk nødvendigvis. Men det barnslige/barnlige uttrykk er litt naivistisk, mener jeg. Hvis jeg googler. Street-art/grafitti kan jo være ikke nødvendigvis det. Men jeg mente jeg fikk begge deler, i det bildet jeg la ut 🙂 Både barnlig uttrykk og ute-kunst, grafitti 🙂

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg