I Riga med privat guide

 

Vi er så heldige å ha en privat guide som tok i mot oss i dag i Riga. Min søsters “svigerdatter” er fra Latvia, og selv om hun ikke er fra Riga, så kjenner hun jo byen bedre enn oss. Hun snakker flytende norsk, og det har hun gjort siden hun kom til Norge for 10 år siden omtrent.  Hun er en herlig og sprudlende jente som jeg er så heldig å ha fått bli kjent med.

Når hun hadde ferie og var på vei hjem til sitt barndomshjem i en by i nærheten, var hun så grei å ta en dag ekstra her for å vise oss rundt, sammen med sin mor.  Moren snakker også godt norsk, så dette var en kjempekoselig kveld. 

 

 

 

 

Det er massevis av kirker her. Vi så 5-6 bare innenfor de nærmeste gatene. Flotte kirker med fine spir. Jeg elsker kirke-bygg egentlig. 

 

 

 

 

 

Vi spiste middag på en billig og fin restaurant. Man kunne gå selv å velge hva man ville spise, litt koldtbord-aktig. Og det var mye tradisjonell Latvisk mat. Jeg spiste laks!! Grillet laks. Og jeg spiser jo nesten aldri fisk..

 

 

 

 

Fine gater. Og spesielle hus. Jeg var her en gang på begynnelsen av 90-tallet, med må si mye er forandret. Men det FINE, det har byen beholdt <3

 

 

.

 

 

 

 

Vi avsluttet kvelden for oss selv, med en kaffe og dessert, på et nytt sted.  Deilig og varmt fremdeles kl 20.

 

 

Sjekk den desserten da! Søsters ligger langflat her nå…Skikkelig mett 😀

 

 

#riga #kirker #tur #reise #mat

13 kommentarer

Siste innlegg