For leeeenge siden var det snø… Snø som ble liggende i månedsvis.. Det var ikke noe poeng å sitte å vente et par timer på at den skulle smelte bort før man gikk ut, som man gjør nå for tiden. Nei…. den gang da måtte man sende ut ei lita tulle med en MÅKE, slik at noen kunne MÅKE hele gårdsplassen fri for snø. Det var tider det..
I våre dager har vi lite snø…Den smelter umiddelbart etter den har falt. Det skjer så fort at hvis man er en MÅKE blir man bare stående der med store spørrende øyne og glo: “WHAT! Hva i alle verden skjedde? Jeg trodde jeg måtte be noen om å MÅKE, men her er jo rene sydenstemningen!”
Ikke visste den at det var jeg i voksen fasong som hadde måttet MÅKE hele plenen. Når sinte damer truer med å MÅKE til deg, IGJEN, om du ikke tar hele. Så gjør du det!
Som du vet holder jeg på med en liten homonym-utfordring 😀
Hvis du lurer på hva det betyr, og mer detaljert hva dette går ut på og vil delta, så trykk på linken.
Men kort fortalt: Jeg tolker ulike likheter med bilder. For det finnes flere ulike tolkninger av disse ordene på listen som du så eksempler på over.
De andre jeg har tolket finner du under her:
Dag 3- Is
Dag 4 – Bank (den MÅ du se!!! 😀 )
Dag 5 – Dyr
Dag 6- Kjærlighet
Dag 7 – Krabbe
Hvis du vil være med i min lille foto- utfordring hvor vi tolker ord med å legge ut bilder, så finner du reglene HER. Hadde vært gøy om du ble med.
Og her kommer det noen som har begynt. Det er link til bloggen, ikke til det spesifikke innlegget:
H E R L I G rett og slett <3
😀
Jeg stjal den hettemåken 😂😜
Jeg vet 🙂 OG jeg har stjålet alle diktene dine til et innlegg i går 😀
Ja, du vet å løse oppgaven du. Nusselig snømåker da!!!! Klemsiklem:)
He-he, ja mer nusselig enn hettmåkern 😀
Så fint barndomsbilde🤗
Takk 🙂
herlig lita frodith med måken :=) det var tider det
He-he