Dette var liksom året da tunikaen ble så IN!
Åååå, er det ikke IN sier du? Ikke trendy? 😀
Vel, i min verden har det i alle fall vært verdens mest anvendelige og perfekte plagg dette halvåret. Med hekleluer til ble det unikt og noe helt eget for Frodithen i bygatene. Såpass unikt og eget at folk har lagt merke til det, og jeg har fått masse komplimenter og ros, både i Oslo og i Bergen. Både av eldre og yngre. Både av damer og menn. Det er gøy det!
Men så var det altså denne minien da. Det er minien til min niese det gjelder. Klart HUN også måtte få en tunika. Satte i gang nylig, med farger min niese liker godt. Disse fargene har niesen min hatt strikka-genser i for mange år siden. Strikket av meg.
Tunikaen til minien tok meg vel 2-3 uker, når jeg har hatt god tid. På toget, ti tv-en på kvelden, på hotellrommet osv 🙂
Jeg prøvde med ermer på også. Men det ble ikke fint. Så denne blir litt annerledes enn voksen-varianten.
Minien kler godt sånne farger 🙂
Jeg kjøpte en liten body til, som kan være fin å ha inni.
Og VIPS så har hun nesten fått seg noe bunad-liknende også 😀
Ble veldig fornøyd med resultatet!
De var utrolig søte, så gøy å lage slikt og gi bort!
Du er snill og flink! 🙂 Fine!!!
Wow så FIN den ble. Og ja, lignet jo en bunad. Helt nydelig . Du er så flink.
Den ble kjempefin! 🥰 Og med bodyen inni så ligner det på en bunad ja! 👍 Da er festantrekket klart (som også kan brukes til hverdags) 😀
Ja, og den må brukes FORT, for hun vokser jo fra det med en gang 😀 Må bli dukkeklær etterpå 😀