På denne tiden i fjor, visste jeg lite om hva som skulle komme..
…og heldigvis for det, kan man vel si?
Det er deilig å leve når man gjør det. Ikke vite hva som ligger foran en. Hadde man gjort det, hadde mye av nåtiden forsvunnet i tristhet og redsel. Nåtiden hadde kanskje faktisk forsvunnet HELT, da framtiden ville fått for mye fokus.
Året som har gått har brakt med seg en del vondt. Og rart.. Men når jeg er midt oppi det, føler jeg at jeg takler det ganske greit på et vis. Jeg er flink til å tenke positivt når jeg er I DET.
Men hadde jeg visst på forhånd hva som skulle skje, se DET hadde jeg taklet dårligere.
Ingen kjenner morgendagen, og det er sikkert en grunn til det…. Her og nå er ganske så bra
__________________________________________________________
Vil du se “dyneløfting”, trykk på linken.
#filosofering #tanker #framtid #nåtid
Tror det er veldig greit å ikke vite hva som kommer til å skje! Det hadde vært tøft! god klem <3
Veldig viktig å leve NÅ! Vi glemmer det for ofte. Mange får påminnelser…

Fantastisk fint bilde!
Ja, her og nå er ganske bra det. Glad vi ikke vet hva som kommer siden. Hadde jeg ant hvordan livet mitt også skulle snues på hodet hadde jeg blitt vettskremt. Men nå kom det bare, og som du sier, vi takler det litt etter litt. På min kalender står det for denne dagen: “Ingenting er verdt mer enn dagen i dag!” Så sant. Klemsiklem:)
Jeg er stort sett glad for at en ikke kan se fremtiden.
Selv om en da kunne ha unngått noen tabber i livet.
På en annen side, er det vel kanskje disse som gjør en til den en er….
Siste fridag før 2 dager på jobb. Målet for dagen er Storsteinsfjell som har megautsikt over Lier/Drammen. En stund siden sist jeg var der oppe. I skogen like ved går jeg så mye så dette blir gøy. Vil trolig bestille ei hengekøye eller noe fra fjellsport.no , enkelt og bra. Hva som kommer tenker jeg lite på. Bare jeg har mat, ei seng og en slags jobb er jeg fornøyd. Greit at lever litt amputert nå men alt kunne vært verre. Ha en fin dag.
Godt med alt man ikke vet av utfordringer som man bare MÅ stå i…Ingen kjenner morgendagen er et fint uttrykk, bibelsk tenker jeg…, men et fint uttrykk for hvor sårbare vi mennesker er.
ja det er helt sant,vi må leve hver dag som om det var vår siste,nyte det og leve godt,for ingen hvet hva som ligger der neste dag